FoldersFeatured (0)
Misc News (414)
oswego.edu XC (0)
Results (483)
Recaps (31)
Previews (8)
News (27)
Webcast Info (45)
Awards (7)
Running Times (0)
Team Previews (0)
Entries (119)
Athlete Features (28)
Team Recaps (0)
Rankings (29)
RRW (4)
NCAA Division 1 (0)
USTFCCCA.org D1 (38)
ACC (0)
bceagles.com Mens XC (11)
clemsontigers.com XC (18)
gopack.com (0)
goduke.com T&F (14)
goduke.com XC (59)
goheels.com T&F (18)
goheels.com XC (43)
hokiesports.com T&F (19)
hokiesports.com XC (31)
seminoles.com XC (30)
seminoles.com T&F (19)
theacc.com T&F (14)
theacc.com XC (18)
umterps.com T&F (18)
suathletics.com T&F (42)
suathletics.com XC (113)
America East (0)
americaeast.com T&F (10)
americaeast.com XC (20)
hartfordhawks.com XC (34)
goseawolves.org T&F (17)
goseawolves.org XC (19)
uvmathletics.com T&F (27)
uvmathletics.com XC (25)
uhcougars.com XC (0)
gobearcats.com T&F (25)
gobearcats.com XC (23)
gousfbulls.com XC (20)
ecupirates.com T&F (18)
ecupirates.com XC (20)
ucfathletics.com XC (15)
Atlantic 10 (0)
atlantic10.com XC (19)
goxavier.com T&F (7)
goxavier.com XC (19)
gwsports.com Mens XC (17)
gwsports.com XC (0)
nkunorse.com Mens XC (40)
sjuhawks.com Mens XC (14)
slubillikens.com XC (10)
Atlantic Sun (0)
etsubucs.com Mens XC (42)
gohatters.com XC (19)
ksuowls.com Mens T&F (34)
ksuowls.com Mens XC (48)
Big Ten (0)
bigten.org Mens T&F (16)
bigten.org Mens XC (24)
bigten.org Womens XC (28)
gopsusports.com T&F (34)
gopsusports.com XC (43)
hawkeyesports.com XC (28)
huskers.com T&F (10)
huskers.com XC (15)
mgoblue.com Mens T&F (18)
mgoblue.com Mens XC (22)
msuspartans.com T&F (17)
msuspartans.com XC (27)
purduesports.com T&F (20)
purduesports.com XC (26)
Big 12 (0)
baylorbears.com T&F (14)
baylorbears.com XC (18)
big12sports.com XC (23)
cyclones.com T&F (13)
cyclones.com XC (34)
gofrogs.com T&F (22)
gofrogs.com XC (24)
kstatesports.com T&F (25)
kstatesports.com XC (23)
kuathletics.com T&F (24)
kuathletics.com XC (23)
okstate.com Mens T&F (19)
okstate.com Mens XC (45)
soonersports.com T&F (19)
soonersports.com XC (35)
texastech.com T&F (16)
texastech.com XC (26)
Big East (0)
und.com T&F (21)
bigeast.org XC (0)
friars.com Mens XC (19)
friars.com Womens XC (28)
gomarquette.com T&F (23)
gomarquette.com XC (24)
guhoyas.com XC (0)
und.com XC (21)
Big Sky (0)
goeags.com T&F (34)
goeags.com XC (43)
goviks.com Mens T&F (28)
goviks.com Mens XC (18)
goviks.com Womens XC (22)
nauathletics.com T&F (35)
nauathletics.com XC (56)
Big West (0)
ucdavisaggies.com XC (29)
Colonial (0)
caasports.com Mens XC (331)
gomason.com T&F (18)
gomason.com XC (27)
gonu.com Mens T&F (18)
gonu.com Mens XC (17)
gonu.com Womens T&F (18)
gonu.com Womens XC (13)
jmusports.com XC (35)
Horizon (0)
butlersports.com XC (34)
butlersports.com T&F (12)
horizonleague.org XC (32)
wsuraiders.com XC (11)
MAAC (0)
gobroncs.com T&F (8)
gobroncs.com XC (15)
gojaspers.com T&F (18)
gojaspers.com XC (12)
sienasaints.com XC (16)
MAC (0)
buffalobulls.com T&F (33)
buffalobulls.com XC (48)
gozips.com T&F (46)
gozips.com XC (53)
wmubroncos.com T&F (10)
wmubroncos.com XC (19)
Missouri Valley (0)
goredbirds.com T&F (21)
goredbirds.com XC (26)
goshockers.com T&F (14)
goshockers.com XC (35)
gosycamores.com XC (37)
mvc-sports.com T&F (10)
mvc-sports.com XC (20)
siusalukis.com T&F (19)
siusalukis.com XC (24)
unipanthers.com XC (19)
Mountain West (0)
broncosports.com XC (24)
csurams.com T&F (20)
csurams.com XC (20)
gobulldogs.com T&F (10)
gobulldogs.com XC (22)
golobos.com T&F (16)
golobos.com XC (35)
themwc.com T&F (50)
themwc.com XC (177)
NEC (0)
bryantbulldogs.om XC (29)
Ohio Valley (0)
goracers.com Mens XC (30)
ekusports.com T&F (22)
ekusports.com XC (92)
ovcsports.com T&F (38)
ovcsports.com XC (49)
tsutigers.com T&F (20)
Pac-12 (0)
calbears.com T&F (1)
calbears.com XC (23)
cubuffs.com T&F (8)
cubuffs.com XC (35)
goducks.com T&F (18)
goducks.com XC (26)
gohuskies.com T&F (20)
gohuskies.com XC (32)
gostanford.com T&F (20)
gostanford.com XC (18)
pac-12.org T&F (10)
pac-12.org XC (2)
thesundevils.com XC (23)
usctrojans.com T&F (27)
utahutes.com T&F (16)
utahutes.com XC (27)
wsucougars.com T&F (24)
wsucougars.com XC (23)
Patriot (0)
goarmysports.com T&F (11)
goarmysports.com XC (21)
goleopards.com T&F (16)
goleopards.com XC (12)
patriotleague.org XC (149)
SEC (0)
auburntigers.com T&F (16)
auburntigers.com XC (16)
gatorzone.com XC (31)
georgiadogs.com T&F (17)
georgiadogs.com XC (30)
lsusports.net T&F (36)
lsusports.net XC (18)
mutigers.com T&F (10)
mutigers.com XC (27)
secsports.com T&F (22)
secsports.com XC (119)
ukathletics.com T&F (20)
ukathletics.com XC (24)
SoCon (0)
citadelsports.com XC (44)
elonphoenix.com XC (54)
goasu.com Mens T&F (10)
goasu.com Mens XC (26)
goasu.com Womens T&F (11)
goasu.com Womens XC (31)
gomocs.com T&F (7)
gomocs.com XC (21)
wofford.edu Mens T&F (24)
wofford.edu Mens XC (30)
Southland (0)
goislanders.com T&F (14)
goislanders.com XC (69)
lionsports.net XC (35)
nsudemons.com T&F (25)
nsudemons.com XC (37)
sfajacks.com T&F (17)
sfajacks.com XC (22)
southland.org T&F (11)
southland.org XC (28)
ucasports.com XC (27)
Summit League (0)
gobison.com Mens T&F (12)
gojacks.com Mens XC (28)
omavs.com Womens T&F (41)
omavs.com Womens XC (57)
umkckangaroos.com XC (21)
Sun Belt (0)
fausports.com XC (16)
ragincajuns.com T&F (11)
troytrojans.com T&F (24)
troytrojans.com XC (38)
ulmwarhawks.com XC (20)
wkusports.com XC (21)
wkusports.com T&F (11)
WAC (0)
goseattleu.com XC (26)
goutsa.com Mens T&F (10)
goutsa.com Mens XC (23)
goutsa.com Womens XC (24)
govandals.com XC (18)
latechsports.com T&F (17)
latechsports.com XC (10)
nmstatesports.com XC (24)
utamavs.com Mens T&F (17)
wacsports.com XC (29)
West Coast (0)
gozags.com T&F (5)
gozags.com XC (26)
lmulions.com T&F (4)
lmulions.com XC (31)
smcgaels.com T&F XC (23)
usfdons.com Mens T&F (30)
usfdons.com Mens XC (19)
usfdons.com T&F (31)
usfdons.com XC (29)
wccsports.com XC (44)
NCAA Division 2 (0)
USTFCCCA.org D2 (39)
NCAA Division 3 (0)
dyc.edu Mens XC (0)
umweagles.com XC (0)
brynmawr.edu T&F (0)
brynmawr.edu XC (0)
carthage.edu Mens XC (16)
cciw.org Mens XC (10)
cciw.org Womens XC (10)
wheaton.edu Mens XC (10)
wheaton.edu T&F (17)
wheaton.edu XC (6)
rwuhawks.com XC (0)
enc.edu Mens XC (0)
rwuhawks.com Mens XC (16)
une.edu Mens XC (10)
une.edu Womens XC (10)
alvernia.edu Mens XC (10)
Empire 8 (0)
gowilkesu.com XC (10)
pmc.edu XC (4)
Independent (0)
goslugs.com XC (0)
houghton.edu T&F (0)
houghton.edu XC (9)
sjcbears.com XC (0)
svu.edu Mens XC (0)
Liberty League (0)
mcla.edu Mens XC (0)
carleton.edu Mens XC (10)
baypath.edu XC (0)
dwc.edu Mens XC (0)
jsc.edu Mens XC (0)
nec.edu XC T&F (3)
goyeo.com Mens XC (18)
goyeo.com T&F (0)
goyeo.com Womens XC (18)
goyeo.com XC (18)
wabash.edu T&F (0)
wabash.edu XC (9)
cse.edu XC (15)
goboxers.com Mens XC (20)
golutes.com XC (0)
nwcsports.com XC (0)
willamette.edu T&F (20)
willamette.edu XC (46)
oac.org Mens T&F (0)
oac.org Mens XC (0)
gowasps.com XC (0)
suhornets.com XC (0)
bethanywv.edu XC (4)
cctigers.com Mens XC (19)
mumonarchs.com T&F (14)
mumonarchs.com XC (20)
uwplatt.edu T&F (0)
uwplatt.edu XC (0)
uwsp.edu Mens XC (10)
uwsp.edu Womens XC (10)
uwstout.edu Mens XC (10)
USTFCCCA.org D3 (38)
cnusports.com T&F (36)
cnusports.com XC (60)
NAIA (0)
naia.org Mens XC (26)
naia.org Womens XC (26)
dsuathletics.com XC (15)
gothunderbirds.ca XC (23)
ucbulldogs.com T&F (13)
ucbulldogs.com XC (15)
eousports.com T&F (10)
eousports.com XC (21)
evergreen.edu T&F (11)
evergreen.edu XC (6)
gocugo.com Mens XC (17)
gocugo.com T&F (10)
gocugo.com Womens XC (17)
souraiders.com T&F (10)
souraiders.com XC (10)
rmueagles.com XC (3)
goleafs.net XC (0)
muknights.com XC (10)
taylor.edu Mens T&F (10)
taylor.edu Mens XC (10)
taylor.edu Womens XC (10)
nwcraiders.com XC (25)
biola.edu T&F (10)
biola.edu XC (19)
hiuroyals.com XC (10)
sdcchawks.com XC (7)
vanguardlions.com XC (18)
westmont.edu Mens XC (10)
bakeru.edu Mens XC (10)
bakeru.edu T&F (11)
bakeru.edu Womens XC (10)
cmueagles.com T&F (10)
cmueagles.com XC (8)
cscwildcats.com T&F (10)
cscwildcats.com XC (12)
gujackets.com XC (12)
bethanyswedes.com XC (30)
buildersports.com XC (28)
kwucoyotes.com XC (12)
macbulldogs.com T&F (21)
macbulldogs.com XC (20)
scwarriors.com T&F (22)
scwarriors.com XC (16)
iueredwolves.com T&F (30)
iueredwolves.com XC (31)
stubobcats.com XC (18)
gowolves.net XC (0)
CIS (0)
AUS (0)
Canada West (0)
OUA (0)
gogaelsgo.com T&F (30)
gogaelsgo.com XC (53)
golancers.ca T&F (23)
golancers.ca XC (19)
gryphons.ca T&F (12)
gryphons.ca XC (35)
marauders.ca T&F (22)
marauders.ca XC (60)
uwaterloo.ca T&F (40)
uwaterloo.ca XC (31)
varsityblues.ca T&F (26)
varsityblues.ca XC (33)
RSEQ (0)
|
Mens Entries - NCAA Division III Indoor Championships 2012Published by
Licensed to Delta Timing Group - Contractor License HY-TEK's Meet Manager 3/5/2012 09:00 AM NCAA Division III 2012 Indoor Track & Field Championships Grinnell, IA - 3/9/2012 to 3/10/2012 Performance List Event 2 Men 60 Meter Dash Prelims =============================================================================== Name Year School Seed =============================================================================== 1 279 Dominique Kone JR Colby 6.80 2 323 Kenneth Turner JR McMurry 6.81 3 392 Phito Gondre FR UMass Dartmo 6.84 4 303 Johnathan Smith SO Guilford 6.84 5 381 Cody Jerabek JR St. Thomas ( 6.86 6 480 Victor Banjo FR Wittenberg 6.87 7 363 Ackeme Brown JR Ramapo 6.89 8 384 Chris Medina SR TCNJ 6.89 9 302 Bruce Gray FR Greenville 6.89 10 430 Alex Koenen FR Wis.-La Cros 6.90 11 469 Nick Bee SO Wis.-Whitewa 6.91 12 290 Davivorn Dowe SR Dubuque 6.91 13 360 Sean Bernstein JR Oneonta 6.91 Event 4 Men 400 Meter Dash Prelims =============================================================================== Name Year School Seed =============================================================================== 1 428 Aric Hoeshcen JR Wis.-La Cros 48.01 2 317 Kevin Cunningham SR McMurry 48.45 3 343 Dan Benton SR North Centra 48.53 4 342 John Kersenbrock JR Nebraska Wes 48.85 5 415 Thurgood Dennis FR Wis.-Eau Cla 49.00 6 447 Ben Farrell JR Wis.-Plattev 49.01 7 274 Paul Dedewo JR CCNY 49.02 8 421 Cody Prince FR Wis.-Eau Cla 49.03 9 402 Alexander Tallman SO Washington a 49.06 10 346 Dionte Hackler SO North Centra 49.09 11 276 Kyle Wood SR Central Coll 49.10 12 272 LJ Hyland JR Carroll 49.16 13 358 Jacob Schwab SR Ohio Norther 49.17 Event 6 Men 800 Meter Run Prelims =============================================================================== Name Year School Seed =============================================================================== 1 252 Ben Scheetz SR Amherst 1:48.03 2 380 Mike Hutton JR St. Thomas ( 1:50.21 3 260 Robert Willett JR Birmingham-S 1:51.83 4 398 Jake Waterman JR Wabash 1:51.86 5 387 Jeff Marvel JR Tufts 1:52.03 6 251 Matt Melton SO Amherst 1:52.64 7 374 Ben Manning JR Southern Mai 1:52.67 8 280 Dylan Nisky SO Colby 1:52.93 9 308 Tim Schoch SR Haverford 1:52.97 10 407 Luke Vance SO Wheaton (Ill 1:52.99 11 337 Steve Ambrosi SR Moravian 1:53.17 12 362 Drew Clark SR Principia 1:53.17 13 333 Samuel Parker FR MIT 1:53.58 Event 8 Men 1 Mile Run Prelims =============================================================================== Name Year School Seed =============================================================================== 1 252 Ben Scheetz SR Amherst 4:04.95 2 397 Kevin McCarthy SR Wabash 4:06.58 3 266 Chris Brown SR Brandeis 4:06.98 4 448 Patrick Klein SR Wis.-Plattev 4:08.32 5 462 Dan Sullivan SO Wis.-Stevens 4:08.44 6 390 Connor Rose SR Tufts 4:09.65 7 357 Matt Turlip SR NYU 4:09.88 8 377 Brian Saksa SO St. Olaf 4:10.37 9 271 Greg Whittle JR Calvin 4:11.06 10 250 Patrick Grimes JR Amherst 4:11.10 11 451 Jared Brandenburg SR Wis.-River F 4:11.48 12 359 Dan Smith SR Ohio Norther 4:11.61 13 373 Julian Gazzeloni SO Southern Mai 4:12.45 Event 10 Men 5000 Meter Run =============================================================================== Name Year School Seed =============================================================================== 1 328 Michael Schmidt SR Middlebury 14:13.90 2 307 Jordan Schilit JR Haverford 14:16.37 3 382 Ben Sathre JR St. Thomas ( 14:16.49 4 467 Tim Nelson SR Wis.-Stout 14:20.72 5 268 Nick Kramer JR Calvin 14:25.88 6 289 Makorobondo Salukombo SR Denison 14:28.18 7 301 Eddie Novara SR Geneseo St. 14:30.81 8 414 Thomas Breitbach SR Wis.-Eau Cla 14:32.96 9 270 Matt Vander Roest JR Calvin 14:35.12 10 299 Lee Berube SR Geneseo St. 14:35.76 11 448 Patrick Klein SR Wis.-Plattev 14:36.38 12 367 Eric DuBois SR Rowan 14:36.73 13 282 Michael LeDuc SO Conn College 14:36.77 Event 12 Men 60 Meter Hurdles Prelims =============================================================================== Name Year School Seed =============================================================================== 1 361 Austin Curbow SR Otterbein 7.98 2 366 Sutton Coleman SR Rose-Hulman 8.07 3 474 Mike Judd FR Wis.-Whitewa 8.13 4 403 Tyler Jackson SR Washington U 8.14 5 321 Junior Saint Preux FR McMurry 8.15 6 450 TJ Valley SO Wis.-Plattev 8.17 7 394 Joe Pruckno SR Utica 8.18 8 273 Matt Jurcak SR Case Western 8.19 9 313 Jerome Duncan JR Lebanon Vall 8.19 10 440 Alan German SR Wis.-Oshkosh 8.23 11 376 Justin Johnson FR St. Norbert 8.25 12 278 Adam Scalesse SO Coast Guard 8.25 13 404 Matt Bundy SO Wesley 8.25 Event 14 Men 4x400 Meter Relay =============================================================================== School Seed =============================================================================== 1 North Central (Ill.) 3:16.62 1) 349 Bai Kabba JR 2) 353 Mustapha Olaoye FR 3) 346 Dionte Hackler SO 4) 343 Dan Benton SR 2 Wis.-Eau Claire 3:16.76 1) 422 Marty Richardson SR 2) 415 Thurgood Dennis FR 3) 416 Jake Dennis-Oehling SO 4) 421 Cody Prince FR 3 McMurry 3:16.94 1) 317 Kevin Cunningham SR 2) 322 Marcus Thompson SR 3) 316 Ben Coker SR 4) 319 Trevon Odom JR 4 Williams 3:17.71 1) 412 Richard Fusco SR 2) 411 Chris Fogler JR 3) 413 Tomas Kearney SR 4) 410 Jabulani Blyden JR 5 Wis.-Stevens Point 3:17.82 1) 460 Zach Scott-Keyser SR 2) 456 Nick Dax SR 3) 463 Zach Yindra SO 4) 454 Babatunde Awosika SO 6 MIT 3:17.88 1) 335 Tyler Singer-Clark SO 2) 330 Mac Gager JR 3) 333 Samuel Parker FR 4) 332 Patrick Marx JR 7 Wis.-Whitewater 3:17.92 1) 477 Pete Schroeder SR 2) 472 Zak Fritz FR 3) 471 Jared Denu FR 4) 476 Tim Prelletz SR 8 Wis.-Oshkosh 3:18.18 1) 437 Brian Beaudo FR 2) 445 Corey Wilch SO 3) 438 John Cejka JR 4) 446 Reid Zanoya FR 9 Cortland St. 3:18.21 1) 283 Eric Banks JR 2) 286 Phill Wiltshire SR 3) 287 Neil-Ryan Yodice FR 4) 284 Stephan Linton SO 10 Rowan 3:18.34 1) 369 Jayce Maxwell SR 2) 371 Taylor Purdue SO 3) 368 Ali Ejaz SO 4) 372 Demetrius Rooks JR Event 16 Men Distance Medley =============================================================================== School Seed =============================================================================== 1 Bowdoin 9:52.27 1) 264 Coby Horowitz SO 2) 262 Matthew Gamache JR 3) 261 Colin Fong SR 4) 263 Matthew Hillard SR 2 MIT 9:52.45 1) 329 Justin Bullock JR 2) 335 Tyler Singer-Clark SO 3) 332 Patrick Marx JR 4) 331 Kyle Hannon JR 3 Wabash 9:53.49 1) 398 Jake Waterman JR 2) 395 John Haley JR 3) 396 Cole Hruskovich SO 4) 397 Kevin McCarthy SR 4 Middlebury 9:56.07 1) 327 Peter Hetzler SO 2) 326 Patrick Hebble JR 3) 328 Michael Schmidt SR 4) 325 Jack Davies JR 5 Wis.-Stevens Point 9:57.78 1) 455 Scott Berry SO 2) 454 Babatunde Awosika SO 3) 461 Alex Steiner SO 4) 462 Dan Sullivan SO 6 Bates 9:58.34 1) 255 Nick Barron JR 2) 258 Ben Levy SO 3) 257 James LePage JR 4) 256 Noah Graboys SO 7 Elizabethtown 9:59.80 1) 291 Aaron Focht JR 2) 292 Chris Niles SR 3) 293 Matt Rever SO 4) 294 Russell Speiden SR 8 North Central (Ill.) 10:00.68 1) 348 Timothy Hird SO 2) 349 Bai Kabba JR 3) 352 Juliano Lodi FR 4) 345 John Crain SO 9 Wis.-La Crosse 10:01.09 1) 429 Garrett Kerska FR 2) 433 Sean Royer SO 3) 432 Andrew Rohlman SO 4) 428 Aric Hoeshcen JR 10 Tufts 10:01.64 1) 388 Bobby McShane SO 2) 386 Graham Beutler SO 3) 387 Jeff Marvel JR 4) 390 Connor Rose SR Event 18 Men High Jump =============================================================================== Name Year School Seed Mark =============================================================================== 1 400 Jonas Elusme SO Wartburg 2.11m 2 341 Tommie Bardsley FR Nebraska Wes 2.10m 3 277 Richard Roethel JR Christopher 2.09m 4 458 Zach Mixdorf SO Wis.-Stevens 2.09m 5 442 Lukey Klitz JR Wis.-Oshkosh 2.09m 6 309 Nathan Davis SO Heidelberg 2.09m 7 305 Justin Turner JR Gwynedd-Merc 2.09m 8 449 Ace McCarty SO Wis.-Plattev 2.08m 9 379 Eyo Ekpo SO St. Thomas ( 2.08m 10 347 Zach Heerspink JR North Centra 2.07m 11 409 Frank Lima JR Whitworth 2.06m 12 470 Luke Buchholz SR Wis.-Whitewa 2.06m 13 452 Clai Catto SR Wis.-River F 2.06m Event 20 Men Pole Vault =============================================================================== Name Year School Seed Mark =============================================================================== 1 356 John Wood SR North Centra 5.31m 2 355 Josh Winder SO North Centra 5.30m 3 465 Daniel Drewek SR Wis.-Stout 5.20m 4 334 Nathan Peterson SR MIT 5.13m 5 354 Thomas Stacey JR North Centra 5.05m 6 267 Zach Ferrara JR Brockport St 5.01m 7 406 Thomas Gauger JR Westfield St 5.01m 8 285 Ryan Pericozzi SR Cortland St. 5.00m 9 304 Josh Owens JR Gustavus Ado 5.00m 10 338 Timothy Layng SR Moravian 4.96m 11 253 Brandon Eddy SO Baldwin-Wall 4.88m 12 425 Jeremiah Burish SR Wis.-La Cros 4.86m 13 298 Broncho Rollins SR Fredonia St. 4.86m Event 22 Men Long Jump =============================================================================== Name Year School Seed Mark =============================================================================== 1 300 Wenley Louis SR Geneseo St. 7.77m 2 435 Isaac Vazquez JR Wis.-La Cros 7.40m 3 475 Dave Kuczynski JR Wis.-Whitewa 7.34m 4 375 Kevin Coyle SR Springfield 7.30m 5 393 Chris Perry SO UMass Dartmo 7.30m 6 400 Jonas Elusme SO Wartburg 7.23m 7 342 John Kersenbrock JR Nebraska Wes 7.21m 8 315 Gavan Bass SR McMurry 7.20m 9 424 Troy Brooks JR Wis.-La Cros 7.19m 10 479 Cory Zaeske SO Wis.-Whitewa 7.18m 11 401 Taylor Hockman SR Washington a 7.16m 12 281 Merrell Davis JR Concordia (I 7.14m 13 312 Mike Minjock JR John Carroll 7.10m Event 24 Men Triple Jump =============================================================================== Name Year School Seed Mark =============================================================================== 1 435 Isaac Vazquez JR Wis.-La Cros 15.40m 2 453 Mike Sandle FR Wis.-River F 15.38m 3 478 Marcus Smith JR Wis.-Whitewa 15.13m 4 379 Eyo Ekpo SO St. Thomas ( 15.01m 5 405 TOMMIE LARK SR Wesleyan 14.97m 6 375 Kevin Coyle SR Springfield 14.89m 7 393 Chris Perry SO UMass Dartmo 14.87m 8 296 Ian Francis SR Emory 14.87m 9 364 Craig Amado SO RIC 14.86m 10 442 Lukey Klitz JR Wis.-Oshkosh 14.79m 11 340 Sam Ludgood SO Mount Union 14.72m 12 385 Gbola Ajayi JR Tufts 14.47m 13 365 Marquis Moore JR RIT 14.44m Event 26 Men Shot Put =============================================================================== Name Year School Seed Mark =============================================================================== 1 431 Andy Novak SR Wis.-La Cros 18.49m 2 318 Paul Davis SO McMurry 18.17m 3 436 Nick Baatz JR Wis.-Oshkosh 17.98m 4 259 David Pless JR Bates 17.94m 5 408 Carter Comito SO Whitworth 17.33m 6 439 Pete Delzer JR Wis.-Oshkosh 17.33m 7 350 Robert Kapustka SR North Centra 16.71m 8 254 Zach Marinucci JR Baldwin-Wall 16.67m 9 288 Tom Postema FR Defiance 16.60m 10 339 Sean Denard JR Mount Union 16.60m 11 269 Aaron Meckes JR Calvin 16.46m 12 444 Lewis Prior JR Wis.-Oshkosh 16.45m 13 419 Joe Lilek SR Wis.-Eau Cla 16.42m Event 28 Men Weight Throw =============================================================================== Name Year School Seed Mark =============================================================================== 1 439 Pete Delzer JR Wis.-Oshkosh 20.48m 2 443 Ben Ludtke SR Wis.-Oshkosh 20.24m 3 423 Tony Sigrist SR Wis.-Eau Cla 19.83m 4 417 Tyler Genovese SR Wis.-Eau Cla 19.41m 5 336 Chinedum Umachi SR MIT 19.39m 6 259 David Pless JR Bates 19.15m 7 466 Michael Lihrman SO Wis.-Stout 19.03m 8 288 Tom Postema FR Defiance 19.02m 9 306 Brennan McKeag SR Hamline 18.84m 10 426 John Cooper SO Wis.-La Cros 18.75m 11 391 Curtis Yancy JR Tufts 18.70m 12 436 Nick Baatz JR Wis.-Oshkosh 18.64m 13 297 Matt Moulo SR Fitchburg St 18.62m Event 30 Men Heptathlon =============================================================================== Name Year School Points =============================================================================== 1 253 Brandon Eddy SO Baldwin-Wall 5065 2 311 Caleb Cox SO Illinois Col 5027 3 465 Daniel Drewek SR Wis.-Stout 5021 4 277 Richard Roethel JR Christopher 5014 5 468 Brandon Zarnoth FR Wis.-Stout 4833 6 427 Andy Grossman JR Wis.-La Cros 4808 7 420 Bart Mestelle SR Wis.-Eau Cla 4804 8 464 Zach Anderson SO Wis.-Stout 4726 9 310 Joe Yoder SR Heidelberg 4724 10 383 Gavin Yseth JR St. Thomas ( 4709 11 378 Maxwell Dunne SO St. Thomas ( 4694 12 275 Eric Larson FR Central Coll 4691 13 314 Dalen Dirth SR Luther 4689 Hashtags#ncaa-indoor #division-iii #championships #nationals #track-field #d3-track #christopher-newport #cnu-captains #cnu-track #cnu-tf
More news
0 comment(s)
History for DyeStatCOLLEGE.com
Show 28 more
|