FoldersFeatured 89
Recaps 44
Previews 38
News 33
Webcast Info 86
Awards 20
Entries 174
Team Recaps 32
Rankings 50
RRW 18
USTFCCCA.org D1 197
Big Ten 0
huskers.com T&F 126
Big 12 0
Big Sky 0
Big West 0
C-USA 0
Colonial 0
Horizon 0
Ivy 0
MAAC 0
MAC 0
gozips.com T&F 118
MEAC 0
themwc.com T&F 614
NEC 0
Pac-12 3
goducks.com T&F 122
Patriot 0
SEC 0
SoCon 0
Sun Belt 0
SWAC 0
WAC 0
USTFCCCA.org D2 148
All 86356
|
2013 Results (Middle School and Greek) - Oregon TwilightPublished by
Licensed to University of Oregon HY-TEK's Meet Manager 5/3/2013 09:49 PM OregonTwilight - 5/3/2013 Hayward Field Eugene, OR Results Men 4x100 Meter Relay Greek ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Lamda Chi Alpha 47.08 1) Anthony Piganelli 2) Jeff Beck 3) Zan Schindler 4) Chris Maag 2 Delta Tau Delta 47.27 1) Nick Saccarecia 2) Alani Estrella 3) Andy Girod 4) Rodney Hur 3 Sigma Nu 49.70 1) Jacob Martini 2) Charlie Ekblad 3) JD Dietz 4) Kurt Ahrens 4 Delta Sigma Phi 50.30 1) Alex Robitaille 2) Ari Kogan 3) Brady Davidson 4) Tom Watson 5 Delta Sigma Phi 'B' 50.60 1) Connor Swartout 2) Marc Card 3) Karl Bedal 4) Brian Greenberg Women 4x100 Meter Relay Greek ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Chi Omega 54.77 1) Tuesday Walker 2) Kelsey Palassou 3) Jessica Rodgers 4) Alexis Taylor 2 Kappa Kappa Gamma 55.99 1) Alison Hix 2) Carissa Bricker 3) Maddie Ritchie 4) Emily Andrews 3 Alpha Phi Tau 1:02.09 1) Marissa Sodders 2) Emelia Sodders 3) Rachel Grant 4) Andrea Harris 4 Alpha Chi Omega 1:03.64 1) Catherine Noring 2) Meredith Ratto 3) Whitney Haskin 4) Catherina Savattere 5 Sigma Mu Omega 1:05.71 1) Claire Becker 2) Claire Phillips 3) Madison Cuneo 4) Carolyn Gilchriess Boys 1 Mile Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Section 1 1 Logan Phillips 8 CYO St Anthonthy 4:40.90 2 Tom Schoderbek 8 Cascade MS 4:42.29 3 Hayden Scott 8 Western MS 4:46.67 4 Joshua Schumacher 7 CYO St Thomas.Mo 4:47.36 5 Kellen O'Neill 8 Jacob Creek MS 4:48.63 6 Miguel DeLaMelena 8 Evergreen Storm 4:52.24 7 Izaak King 8 Portland Waldorf 4:56.39 8 Jackson Januik 8 Broadway MS 4:57.02 9 Merhawi Manstrom 7 Willamette Chris 5:01.65 10 Hunter Thompson 8 Broadway MS 5:03.43 11 Juneau Meyer 8 Broadway MS 5:04.54 12 Alex Harbert 8 Lakeridge MS 5:04.79 13 Holden Smith 7 St Paul MS 5:12.80 14 Deklan Humble 7 Sherwood MS 5:13.20 15 Brady Lance 8 Madeleine School 5:14.20 16 Jacob Godshalk 8 Chehalem Valley 5:15.19 17 Spencer Tsai 8 Spencer Butte MS 5:17.26 18 Gabriel Smith-Nilsen 8 CYO St Anthonthy 5:17.47 19 Bradley Rzewnicki 8 Broadway MS 5:18.00 20 Eric Brecht 7 Bowerman AC 5:18.28 21 Jackson Hicken 7 Laurel Ridge MS 5:18.29 22 Ethan Reese 6 Cedar Park MS 5:18.59 23 Aiden Trummel 8 Henkle MS 5:18.80 24 Rafi Sibony 7 Broadway MS 5:19.07 25 Cameron Thompson 7 Cedar Park MS 5:20.69 26 Will Nucklos 8 Henkle MS 5:22.38 27 Will Garvin 8 Broadway MS 5:22.81 28 Clint Hatch 8 Amity MS 5:23.82 29 Philip Quinton 7 CYO Madeleine 5:24.51 30 Connor Grant 8 Sherwood MS 5:25.78 31 Jantz Tostenson 6 Scenic MS 5:26.78 32 Nobuki Yaso 8 CYO St Anthonthy 5:27.57 33 Griffin Coleman 8 Spencer Butte MS 5:28.81 34 Dev Saroop 8 Spencer Butte MS 5:29.00 35 BJ Sauter 7 Spencer Butte MS 5:29.53 36 Cole Rene' 7 Tigard Youth TC 5:33.67 37 Jackson Skortman 7 Monroe MS 5:35.61 38 Ian Twyman 6 Spencer Butte MS 5:38.97 39 Grayson Mazziotti 7 Monroe MS 5:39.37 40 Peyton Kuffel 7 Tigard Youth TC 5:42.44 41 Dylan Rydell 6 RUFit 5:52.97 42 Seiji Iwata 6 Spencer Butte MS 5:53.82 43 Fletcher Andrews 8 Henkle MS 6:41.62 44 Daniel Lemmon 7 Henkle MS 6:45.39 45 Ricky Wamsle 7 Henkle MS 6:45.43 Girls 1 Mile Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Section 1 1 Sarah Reeves 8 Cascade MS 5:20.34 2 Delaney Hartmann 8 Mt Tabor MS 5:23.33 3 Olivia Brooks 8 Cascade MS 5:23.34 4 Emily Wilson 7 Evergreen Storm 5:28.26 5 Savanna Craig 8 Evergreen Storm 5:29.66 6 Marley LeFore 8 Evergreen Storm 5:29.90 7 Samantha Slusher 8 Bowerman AC 5:31.87 8 Jantzen Mazziotti 8 Monroe MS 5:33.45 9 Casey Novak 7 St Paul MS 5:34.67 10 Makenna Schumacher 6 Bowerman AC 5:36.08 11 Kelsey Washenberger 7 Cascade MS 5:38.06 12 Meghan Finley 8 Evergreen Storm 5:38.95 13 McKenna Martin 8 Portland AC 5:40.14 14 Isabella Posovich 7 Madeleine TC 5:40.69 15 Gracie Giles 8 Monroe MS 5:43.09 16 Grace David 7 Lake Oswego JHS 5:43.27 17 Ariel Wilhite 8 Wash MS 5:44.40 18 Megan Cornett 8 Central Oregon R 5:44.93 19 Caramia Mestler 7 Monroe MS 5:45.18 20 Delaney Bloomer 7 Spencer Butte MS 5:48.81 21 Jaida Nyby 6 Monroe MS 5:50.19 22 Hannah Lavier 7 Stoller MS 5:51.37 23 Talia Park 8 Spencer Butte MS 5:51.82 24 Serena Smith 6 Evergreen Storm 5:53.12 25 Clara Jones 8 Skyview MS 5:55.36 26 Josie Smith 8 Broadway MS 5:56.52 27 Melissa Berry 7 Monroe MS 5:57.69 28 Katie Zagata 6 Broadway MS 6:01.84 29 Emma Brooks 6 Cascade MS 6:06.41 30 Laura Rodeheffer 8 RUFit 6:07.00 31 Madelynn Standley 8 Amity MS 6:07.15 32 Megan Keating 7 RUFit 6:08.66 33 Samantha Walton 6 Holy Trinity TF 6:09.19 34 Jaelen Hodges 6 Spencer Butte MS 6:13.42 35 Jordyn Holland 7 Spencer Butte MS 6:16.34 36 Kaitlyn Chelberg 8 RUFit 6:16.66 37 Natalee Ruiz 6 Portland AC 6:17.34 38 Andrea Ochoa 7 Henkle MS 6:23.54 39 Carolynn Wicker 8 RUFit 6:24.74 40 Lindsay Mackenzie 7 Cornerstone Chri 6:25.82 41 Amanda Waldron 7 Henkle MS 6:28.86 42 Madison McChesney 7 Veritas School 6:47.60 43 Elyse Fawver 6 Veritas School 6:49.39 44 Ruby McDonald 8 Henkle MS 6:55.04 45 Kaycee Radke 7 Henkle MS 6:55.06 46 Elexis Moyer 8 Portland AC 7:01.08 Hashtags#oregon-twilight #oregon #hayward
0 comment(s)
History for DyeStatCOLLEGE.com
Show 28 more
Hashtags#oregon-twilight #oregon #hayward
|